نشست مطبوعاتي جناب آقاي دكتر حميد كلاليان مقدم معاون توسعه مديريت ومنابع

نوشته شده توسط محمد زماني on . Posted in اخبار

نشست مطبوعاتي دكتر حميد كلاليان مقدم معاون توسعه مديريت ومنابع

دانشگاه علوم پزشكي،خدمات بهداشتي ودرماني شاهرود

خوشبختانه در كمتر از يكسال با كمك دوستانمان در معاونت توسعه مديريت ومنابع توانستيم رتبه هاي خوب كشوري را به دست آورده ايم.دكتر حميد كلاليان مقدم معاون توسعه مديريت ومنابع دانشگاه با بيان اينكه در ارزيابي شش ماهه سال گذشته قطب يك دانشگاههاي علوم پزشكي كشور شامل دانشگاه هاي علوم پزشكي مازندران،گيلان،بابل،گلستان،سمنان و شاهرود،دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي ودرماني شاهرود رتبه يك را كسب نموده است و اين مهم توسط معاونت توسعه مديريت ومنبع وزارت بهداشت،درمان وآموزش پزشكي اعلام گرديده است.

وي افزود: دانشگاه علوم پزشكي،خدمات بهداشتي ودرماني شاهرود در بين دانشگاههاي كشور توانست تنديس و لوح تقدير رتبه پيشتاز را اخذ نمايد كه اين تنديس و لوح تقدير در سي امين همايش معاونين توسعه مديريت ومنابع دانشگاه هاي علوم پزشكي سراسر كشور در دانشگاه علوم پزشكي شيراز توسط جناب آقاي دكتر صدرالسادات معاون توسعه مديريت ومنابع وزارت خانه به رياست محترم دانشگاه تقديم گرديد. بر اساس برنامه هاي معاونت توسعه مديريت ومنابع وزارت خانه در تقسيم بندي نهايي توسط وزارت بهداشت دانشگاه ها به 3 گروه كوشا،پويا و پيشتاز تقسيم شدند. وي گفت: در ارزيابي انجام شده دانشگاه علوم پزشكي شاهرود به 100 درصد اهداف پروژه ها و اقدامات خود دست يافت و به عنوان دانشگاه پيشتاز معرفي گرديد.

معاونت توسعه مديريت ومنابع دانشگاه يكي از افتخارات سال گذشته را تعلق سازماني در بين همكارانمان و خروجي آن را بهره برداري از مركز آموزشي،پژوهشي ودرماني بهار عنوان كرد و افزود: بر اساس شاخص ها در ارزيابي صورت گرفته در طي 5 سال گذشته فقط 30 درصد اجراي عمليات اين مركز را داشته ايم و 70 درصد اجراي پروژه را در طي يك سال گذشته بر اساس شاخص هاي بودجه اي ومالي داشته ايم.

وي با اين اينكه در سال گذشته يك سالن تشريح را با تغيير كاربري در سايت مركزي دانشگاه به متراژ 110 مترمربع  راه اندازي كرده ايم افزود: 2 سالن اجتماعات و آمفي تئاتر 330 نفري(دانشكده پزشكي) و 220 نفري (مركز آموزشي،پژوهشي ودرماني بهار) را طي يكسال احداث كرده ايم كه جزو سرمايه هاي دانشگاه محسوب مي شوند.

دكتر كلاليان مقدم افزود: در بحث فضاي سبز و محيط زيست امسال غرص 1500 نهال زيتون و پسته را در مجموعه فضاي سبز دانشگاه در حدود فضاي 3 هكتاري داشته ايم.

وي افزود: فضاي مركز آزمون مهارت هاي باليني (ماپا) مركز آموزشي،پژوهشي ودرماني امام حسين(ع) در حدود 1350 متر مربع زير بنا را در 4 ونيم ماه در ساختيم كه در دهه فجر 94 توسط جناب آقاي دكتر خباز استاندار محترم افتتاح گرديد.

وي يكي از مشكلات مردم شهرستان را بحث اورژانس عنوان كردو افزود: مراجعه كنندگان خدمات شايسته اي را در اورژانس مركز آموزشي،پژوهشي ودرماني امام حسين(ع) دريافت نمي كنند و در اين راستا از نظر اداري و اجرايي مجوز هاي لازم را براي احداث ساختمان اورژانس به متراژ حدود 3400 مترمربع زير بنا در دو طبقه اخذ كرده ايم و در حال اجرا مي باشد كه در اين فضاي در نظر گرفته شده در حدود 72  تخت اورژانس جهت خدمات دهي لحاظ شده است.و اين از ديگر افتخاراتي است كه براي بيمارستان خواهد ماند و سعي مي كنيم تا آخر امسال به بهره برداري برسد.

دكتر كلاليان به كلنگ زني طرح توسعه بخش هاي بستري مركز آموزشي،پژوهشي و درماني امام حسين(ع) اشاره نمودند كه با متراژ 11700 مترمربع شامل بخش هاي ويژه، بخش غربالگري وتشخيص سرطان،بلوك هاي زايماني و اتاق عمل زايمان و... ديده شده است و مي توان از آن بعنوان يك بيمارستان كوچكي در كنار مركز آموزشي،پژوهشي و درماني امام حسين(ع) ياد كرد و اين پروژه در حال انجام است و اگر اعتبارات آن تخصيص يابد انشاء ا... تا سال آينده به بهره برداري خواهد رسيد.

وي با تاكيد بر اينكه در بحث پلي كلينيك تخصصي و فوق تخصصي مردم نمي توانستند شايسته از خدمات سرپايي و كلينيكي بهره مند شوند و به دليل اينكه فضاي مورد نياز جهت ويزيت بيماران و مراجعه كنندگان وجود نداشت ما از توان خيرين محترم سلامت كمك گرفتيم و فضاي پلي كلينيك تخصصي و فوق تخصصي دانشگاه در خيابان 28 متري امام و نزديك مركز آموزشي،پژوهشي ودرماني امام حسين(ع) مورد بهره برداري قرار داديم و روزانه حداقل 1000 بيمار از خدمات تخصصي كودكان و نوزادان،جراحي عمومي،چشم پزشكي،پزشك عمومي،قلب و عروق،گوش و حلق و بيني،بينايي سنجي،طب پيشگيري و ارتقاي سلامت،فوق تخصص ريه،ارتوپدي،پوست ومو،زنان وزايمان و ... خدمات تخصصي و فوق تخصصي دريافت مي دارند و اين پلي كلينيك به داروخانه و آزمايشگاه نيز تجهيز شده كه نياز دارويي را مرتفع و خدمات آزمايشگاهي  با تعرفه دولتي نيز ارائه مي نمايد و جداي از اينها يك پلي كلينيك تخصصي و فوق تخصصي ديگري با متراژ 2500 متر مربع با افزايش بنا تا حدود 2500 متر مربع داراي تمام تخصص ها مورد نياز در مركز آموزشي،پژوهشي ودرماني امام حسين(ع) در حال احداث مي باشدو بخش هاي تصوير برداري ويژه اي را در كنار اين پلي كلينيك ديده ايم. در آينده نيز پلي كلينيك تخصصي مركز آموزشي،پژوهشي و درماني بهار نيز با 25 اتاق ويزيت پزشك متخصص و فوق تخصص افتتاح خواهد شد.

دكتر كلاليان در خصوص اعزام  بيماران بستري مراكز آموزشي،پژوهشي و درماني دانشگاه افزود: به سه دليل اعزام هاي متعدد بيماران بستري را به خارج از شهرستان صورت مي پذيرد يكي به خاطر عدم وجود M.R.I بود كه ما بهترين ام آر آي را در محور تهران- مشهد با توجه به نظر كارشناسان خريداري كرده ايم كه ويژگي انجام كارهاي تحقيقاتي را دارد و ديگري اعزام به خاطر بيماران اعصاب وروان بوده است كه در آينده اي نزديك 26 تخت اعصاب وروان را افتتاح خواهيم كرد و عامل سوم هم سوانح سوختگي بوده كه همه ساختارهاي لازم را در مركز آموزشي،پژوهشي ودرماني بهار انجام داده ايم و دنبال اخذ مجوز هاي لازم هستيم و با انجام اين 3 مهم بيماران از اعزام بي نياز مي شوند.در بخش ترانسفر بيمار در گذشته علي رغم مشكلات زياد با بكارگيري 5 آمبولانس ويژه با كامل ترين تجهيزات و خدمات رايگان جهت بيماران بستري در مراكز آموزشي،پژوهشي و درماني دانشگاه ترانسفر بيمار را انجام مي دهيم.

وي افزود: در اين راستا در بحث نيروي انساني چارت تشكيلاتي دانشگاه را ارتقا داده ايم و در سال گذشته تعداد 110 نفر نيروي انساني در رشته هاي شغلي(پزشك عمومي- پرستار- كارشناس آزمايشگاه- كارشناس راديولوژي- كارشناي ارشد امور بيمارستان ها- كارشناس اتاق عمل- كارشناس هوشبري- كارشناس بهداشت محيط- كارشناس امور بيمارستانها- كارشناس تغذيه- مدد كار بهداشتي و درماني) و امسال نيز تعداد 227 نفر نيروي انساني در رشته هاي تخصصي بهداشتي و درماني جذب خواهند شد و با بكارگيري نيروهاي جديد بخش هاي مختلف مراكز آموزشي،پژوهشي و درماني دانشگاه راه اندازي خواهد شد. و اين تعداد نيرو به صورت آزمون استخدامي كشوري و طي مراحل بعد از آزمون در مرداد ماه سال جاري جذب خواهند شد و با بكارگيري نيروهاي جديد ما امكان بهره برداري از 100 درصد از فضاهاي موجود را خواهيم داشت.

وي گفت: اولين همايش توسعه سازمان و مديريت منابع در حوزه سلامت را به وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشكي پيشنهاد داده ايم و مراحل تاييد آن تمام شده و در آبان ماه سال جاري  به صورت كشوري با حضور معاونين توسعه مديريت ومنابع دانشگاه هاي علوم پزشكي سراسر كشور در دانشگاه علوم پزشكي شاهرود برگزار خواهد شد.

وي در پايان گفت: اميدواريم مسئولين استان وشهرستان،دانشگاه علوم پزشكي شاهرود را در راستاي اجراي كامل طرح جامع كامل تحول سلامت در حوزه بهداشتي ودرماني نيز ياري نمايند و از مجموعه مسئولين شهرستان انتظار داريم كه براي مسير دسترسي به بخش اورژانس مركز آموزشي ،پژوهشي و درماني بهار از محل مدرسه شهيد وكيليان،دانشگاه علوم پزشكي شاهرود را ياري نمايند و دسترسي مردم را به خدمات مركز آموزشي ،پژوهشي و درماني بهار تسريع نمايند.