همایش معاونین توسعه مدیریت و منابع و مدیران دفاتر فنی دانشگاه های علوم پزشکی کشور به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد

نوشته شده توسط محمد زماني on . Posted in اخبار

همایش معاونین توسعه مدیریت و منابع و مدیران دفاتر فنی دانشگاه های علوم پزشکی کشور به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد آغاز به کار کرد.

با حضور دکتر صدرالسادات معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت و جمعی از مدیران این حوزه از ۱۷ الی ۱۹ آذر به منظور بررسی پروژه های بسته های طرح تحول، طرح تکمیل ۲۱ هزار تخت بیمارستانی و تکمیل شبکه بهداشت کشور؛ برگزار گرديد.

ارائه گزارش در خصوص دستاوردهای همایش سی و یکم، ارائه گزارش اقدامات انجام شده در زمینه جذب سرمایه، گزارش در خصوص وضعیت دریافتی های سال جاری و بودجه ۹۶، نشست مشترک معاونین، با معاون توسعه وزارت توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت با نمایندگان مناطق ده گانه با رویکرد انتخاب عامل چهارم در اجرای طرح بسته های بهداشتی، جلسه گروهی معاونین توسعه از جمله بخش های این نشست است.

شرکت کنندگان در این همایش از تجارب موفق دانشگاه علوم پزشکی مشهد در اجرای پروژه های بیمارستان ۵۴۰ تختخوابی امام رضا(ع) و دانشکده داروسازی نیز بازدید کنند.

مسئول نهاد رهبری دانشگاه علوم پزشکی مشهد در ابتدای این همایش، با اشاره به شرایط سخت اقتصادی کشور و همچنین وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی اظهار داشت: به طور حتم در این شرایط، سخت ترین کار بر دوش معاونین توسعه است. وی با اذعان بر اینکه مشکلات اقتصادی، معضل همگانی است اما این مشکلات در مشهد مقدس به دلیل میزبانی سالانه بیش از ۲۰ میلیون زائر بیشتر احساس می شود خاطر نشان کرد: در حال حاضر دانشگاه علوم پزشکی مشهد بیش از ۷۰۰ میلیارد تومان از سازمان های بیمه گر طلب دارد که این امر موجب بروز مشکلات در این دانشگاه شده است.