برگزاري اولين همايش كشوري پژوهش در حوزه توسعه سازمان و مديريت منابع در نظام سلامت در دانشگاه علوم پزشكي شاهرود

نوشته شده توسط محمد زماني on . Posted in اخبار

برگزاري اولين همايش كشوري پژوهش در حوزه توسعه سازمان و مديريت منابع در نظام سلامت در دانشگاه علوم پزشكي شاهرود

در اولين روز برگزاري اين همايش دكتر سيد عباس موسوي رئیس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود اظهار داشتند دانشگاه علوم پزشکی شاهرود از لحاظ توسعه زیرساخت‌ها سال گذشته در کشور رتبه برتر را کسب کرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود با اشاره به میزان پوشش این دانشگاه در استان سمنان گفت: دانشگاه علوم پزشکی شاهرود 56/17 درصد از مساحت استان سمنان را پوشش می‌دهد.

موسوی با اشاره به رتبه علمی بالای این دانشگاه گفت: مقاله‌های علمی متعددی از این دانشگاه در مجله‌های علمی چاپ‌شده است و در حال حاضر نیز چاپ این مقاله‌ها رو به افزایش است.

وی خاطرنشان کرد: دانشگاه علوم پزشکی شاهرود سه بیمارستان و یک مرکز درمانی را در شهرستان‌های شاهرود و میامی و چهار دانشکده را تحت پوشش دارد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود از اخذ پروانه تأسیس 2 شرکت دانش‌بنیان در این دانشگاه نیز خبر داد.

همچنين دكتر سيد عباس موسوي رئیس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود در خصوص اولين همايش کشوری پژوهش در حوزه توسعه سازمان و مديريت منابع در نظام سلامت اظهار داشتند كه درهمايش مذكور كه در بیست و چهارم و بیست و پنجم آذرماه سال جاری در حال برگزاري مي باشد، تصمیمات حوزه پژوهش مورد بحث و بررسی قرار می گیرد و با توجه به اینکه در پژوهش های کاربردی تصمیم گیری مدیران مبتنی بر شواهد وجود ندارد و یا کم صورت می گیرد، برگزاری این همایش می تواند فرصتی در راستای عرضه و تولیدات علمی باشد.

 ضمن بیان اینکه وی افزود: هدف از برگزاری این همایش ساختار و نظام نوین مدیریت سلامت، مدیریت منابع انسانی کارآمد در نظام سلامت، نظام بهره وری و نگهداشت تجهیزات، تاسیسات و فضاهای فیزیکی، مدیریت دانش، فناوری و نوآوری در نظام سلامت و مشارکت بخش دولتی و غیردولتی محسوب می شود.

موسوی در ادامه تصریح کرد: بی شک برگزاری هر همایش به صورت مستقیم و غیر مستقیم در ارتقاء دانش افراد بخصوص دانشجویان اثرگذار است چرا که صاحبنظران متخصص در این همایش ها حضور دارند و اساتید و دانشجویان در خلال برگزاری همایش با آخرین مقالات آشنا می شوند و در مجموع می توان گفت به ارتقاء جایگاه علمی در دانشگاه کمک می کند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود با بیان اقدامات صورت گرفته و همایش های انجام شده در سطح کشوری اظهار داشت: ششمین کنگره اپیدمی لوژی ایران، کنگره کشوری دانشجویان پزشکی کشور با حضور وزیر بهداشت، نشست کوهورت کشور، طرح مطالعات گروهی چشم پزشکی کشور و پانزدهمین سمینار دانشجویی دانش و تندرستی از جمله همایش های کشوری است که در دانشگاه علوم پزشکی شاهرود برگزار شد و امیدواریم بتوانیم با اجرای باشکوه همایش پژوهش و طرح توسعه نظام سلامت در راستای افزایش بهره وری و دانش دانشجویان کوشا باشیم.