افتتاح مرکز خدمات جامع سلامت روستایی طرود

نوشته شده توسط محمد زماني on . Posted in اخبار

افتتاح مرکز خدمات جامع سلامت روستایی طرود

در آئین افتتاح این مرکز كه با حضور استاندار محترم سمنان و معاون استاندار و فرماندار ويژه و مديران شهرستان شاهرودبرگزار گرديد. دكتر سیدعباس موسوی رئیس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود ضمن تقدیر از خدمات دولت تدبیرو امید در خدمات رسانی بخش پزشکی گفت: تا پیش از این درامکانات،خدمات رسانی و نیز ساختمان های مرتبط با بخش پزشکی دچار مشکل بودیم. وی با بیان این که در سال های گذشته نوع بیماری های مردم تفاوت پیدا کرده است، ادامه داد: اکنون بیماری های غیر واگیر مانند دیابت و فشار خون برای مردم مشکل ایجاد می کنند.

ايشان با بیان این که دانشگاه علوم پزشکی شاهرود طرح آمایش سرزمینی بخش پزشکی را انجام داده، از استاندار سمنان خواست، برخی روستاهای کم جمعیت برای خدمات رسانی بهتر تجمیع شوند.

وی با اشاره به برخی خدمات دانشگاه علوم پزشکی شاهرود گفت: 56 درصد از وسعت استان سمنان تحت پوشش فعالیت‌های دانشگاه علوم پزشکی شاهرود است.

دكتر موسوي بيان نمودند: این مرکز در زمینی به مساحت 2 هزار و 700 مترمربع با زیربنای 495 مترمربع به بهره برداري رسيده است و میزان اعتبار هزینه شده برای احداث و تجهيز این مرکز هفت میلیارد و 243 میلیون و 750 هزار ریال مي باشد.

موسوی خاطرنشان کرد: با افتتاح این مرکز تعداد سه هزار و 200 نفر از خدمات آن بهره‌مند می‌شوند.